Masaż aromaterapeutyczny

Masaż aromaterapeutyczny Wrocław

Masaż aromaterapeutyczny Wrocław – ukojenie ciała i zmysłów

Coraz więcej osób docenia dobroczynny wpływ masażu na kondycję zdrowotną człowieka. Wbrew pozorom usługa ta nie jest zarezerwowana wyłącznie dla osób, które wymagają rehabilitacji urazów. Wręcz przeciwnie – z masażu może skorzystać każdy, kto ma potrzebę zaznania głębokiego relaksu. Świetnym przykładem jest aromaterapeutyczny masaż wzbogacony działaniem naturalnych olejków aromaterapeutycznych. Mieszkańcy Wrocławia i okolic, którzy potrzebują relaksującej odskoczni od codziennego stresu i napięcia, powinni wypróbować właśnie masaż relaksacyjny aromaterapeutyczny. Stanowi on połączenie techniki klasycznego masażu relaksacyjnego z dobroczynnym z ukierunkowanym na konkretne dolegliwości działaniem olejków eterycznych. Masaż ten oddziałuje zarówno na mięśnie i zakończenia nerwowe, jak i na zmysł powonienia. Ze względu na składniki aktywne obecne w olejkach eterycznych posiada również dobroczynny wpływ na zdrowie i kondycję skóry. Masaż relaksacyjny aromaterapeutyczny to świetna propozycja dla miłośników przyjemnych, kojących zapachów. Ich wdychanie potrafi całkowicie zmienić nastrój, wprowadzając człowieka w aurę spokoju i ukojenia. Dobrze sprawdzi się dla osób o różnej płci i w różnym wieku. Ze względu na szeroki zakres gwarantowanych korzyści aromaterapeutyczny masaż znajduje zastosowanie w różnych przypadkach stresu i napięcia mięśniowego.  

Masaż relaksacyjny aromaterapeutyczny Wrocław – na czym polega?

Podczas aromaterapeutycznego masażu wykorzystywane są naturalne oleje, które nadają poślizg dłoniom masażysty i uelastyczniają skórę. W przypadku masażu aromaterapeutycznego oleje do masażu dodatkowo wzbogacają wybrane przez masażystę olejki eteryczne. Profesjonalista odpowiednio dostosowuje stężenie olejku eterycznego – w taki sposób, by przyniósł on najbardziej satysfakcjonujące efekty terapeutyczne, a jednocześnie nie podrażnił skóry ani dróg oddechowych. Skoncentrowane ekstrakty roślinne posiadają nie tylko intensywny zapach. Idzie on w parze z licznymi właściwościami prozdrowotnymi, między innymi antyseptycznymi i przeciwzapalnymi. Olejki eteryczne oddziałują zatem zarówno na zmysł powonienia, jak i całe ciało, gdzie zostały rozprowadzone. Przynoszą osobie masowanej pożądane uczucie relaksu, odświeżenia i ukojenia. Koją stany zapalne, wygładzają skórę, pobudzają mikrokrążenie i uśmierzają dolegliwości bólowe. Dla osób, które interesuje profesjonalny masaż relaksacyjny aromaterapeutyczny Wrocław to świetna lokalizacja do wizyty w Centrum CRYO. Wykwalifikowani fizjoterapeuci stosują tu powolną, lekką technikę masażu o maksymalnych właściwościach odprężających ciało i umysł. Delikatne, łagodne ruchy uwzględniają czynności takie jak rozcieranie, ugniatanie oraz uciskanie. Sam aromaterapeutyczny masaż jest wzbogacany także nastrojowym otoczeniem, które ułatwia wprowadzenie w stan wyciszenia i ukojenia. Wygodna leżanka i sterylne warunki gwarantują komfortowy przebieg masażu. W tle wybrzmiewa relaksująca muzyka, a źródłem oświetlenia jest miarowy, ciepły blask świec.

Jakie olejki eteryczne są wykorzystywane w masażu aromaterapeutycznym?

Zależnie od indywidualnych potrzeb do masażu ciała można używać różnych olejków eterycznych. W celu uzyskania naturalnego pobudzenia poprzez aromaterapeutyczny masaż wskazane jest stosowanie olejków o intensywnej, odświeżającej woni, na przykład z cytrusów, mięty czy trawy cytrynowej. Taki masaż przywraca naturalną witalność, rozluźnia i regeneruje ciało, ułatwiając mu powrót do kolejnych wyzwań i obowiązków. W relaksacyjnym masażu aromaterapeutycznym najpopularniejsze olejki eteryczne posiadają działanie w głównej mierze kojące i wyciszające. To przede wszystkim olejek lawendowy, z bergamotki oraz melisy. Wiele olejków eterycznych posiada także właściwości pielęgnujące skórę – między innymi olejek eukaliptusowy, który działa przeciwzapalnie, przeciwobrzękowo i regeneracyjnie. Odpowiednio dobrana kompozycja olejków może zatem dodatkowo poszerzyć dobroczynne oddziaływanie masażu aromaterapeutycznego na cały organizm człowieka.  

Aromaterapeutyczny masaż Wrocław – komu szczególnie go polecamy?

Ze względu na szczególny wpływ masażu aromaterapeutycznego na zmysły rekomendujemy go w szczególności osobom, które borykają się z wysokim poziomem stresu i niepokoju lub zmiennym nastrojem. Wówczas masaż może stanowić cenne uzupełnienie leczenia farmakologicznego lub psychoterapii. Zapewnia on pożądany stan odprężenia ciała i umysłu, niwelując dolegliwości takie jak problemy z zasypianiem. Aromaterapeutyczny masaż pozwala także rozluźnić napięcie mięśni, które powoduje dolegliwości bólowe. To świetna propozycja dla osób intensywnie trenujących lub pracujących fizycznie, które są przemęczone i potrzebują relaksu. Ponieważ masaż aromaterapeutyczny uśmierza ból, można stosować go także w przypadku bolesnej menstruacji. Jak w przypadku każdego masażu, także za pomocą relaksującego masażu aromaterapeutycznego ciało jest stymulowane do regeneracji.

Jakie efekty daje masaż aromaterapeutyczny?

Wśród masaży, z jakich można skorzystać we Wrocławiu, to właśnie masaż aromaterapeutyczny gwarantuje maksymalne odprężenie. Podczas masażu aromaterapeutycznego uwalniane są endorfiny. Przekłada się to na niwelację różnych dolegliwości zarówno umysłu, jak i ciała. Na pierwszym miejscu należy wymienić wcześniej już wspomnianą walkę ze stresem, bólem i napięciem. To istotny element terapii między innymi bezsenności, przewlekłego zmęczenia i chronicznego bólu. Masaż relaksacyjny aromaterapeutyczny zapewnia przynajmniej czasowe uwolnienie od codziennych myśli na temat problemów. Pocieranie i ugniatanie ciała rozszerzają naczynia krwionośne, przyspieszając krążenie krwi, co poprawia metabolizm, oczyszcza organizm z toksyn, wzmacnia odporność i działa przeciwzakrzepowo. Poprawa krążenia idzie w parze z dotlenieniem organizmu i lepszym przepływem limfy w tkankach. W efekcie skóra staje się gładsza, jędrniejsza i zyskuje estetyczny wygląd. Masaż relaksacyjny aromaterapeutyczny zwiększa ruchomość mięśni oraz stawów, przywracając prawidłową postawę ciała i ułatwiając wykonywanie codziennych czynności. Wymasowane ciało jest w mniejszym stopniu narażone na ewentualne kontuzje.

Dlaczego warto wybrać Wrocław do masażu aromaterapeutycznego?

W kwestii takiej jak masaż aromaterapeutyczny warto skorzystać z oferty profesjonalnego centrum zdrowia i urody, gdzie pracują wykwalifikowani fizjoterapeuci. Podczas masażu niezbędna jest akademicka wiedza na temat budowy ludzkiego ciała. Zapewnia to bezpieczeństwo osoby masowanej i pożądane rezultaty samego masażu. We Wrocławiu warto odwiedzić szczególnie CRYO Centrum Zdrowia i Urody, które tworzy zespół fizjoterapeutów i instruktorów odnowy biologicznej. Oprócz rzetelnej wiedzy i wieloletniego doświadczenia zapewniamy odwiedzającym nas osobom także miłą atmosferę i wysoką kulturę osobistą podczas wykonywania usług. Ma to szczególne znaczenie dla masażu aromaterapeutycznego, dzięki któremu powinno zyskać się pozytywny nastrój i energię do działania. Angażujemy się w przypadek każdego klienta, dostosowując specyfikę swojej pracy do zgłaszanych potrzeb i wymagań.