Fizjoterapia we Wrocławiu

FIZJOTERAPIA Wrocław w naszym centrum oparta jest przede wszystkim na dotarciu do źródła problemu, tak aby w jak najlepszy sposób wspomóc naszych pacjentów. Podstawą wizyty fizjoterapeutycznej jest odpowiednio przeprowadzony wywiad, podczas którego zbieramy informacje na temat przyczyny i powodu, dla którego pacjent zgłosił się na wizytę. Następnie przeprowadzamy analizę ruchu i postawy ciała, co pozwala na postawienie diagnozy określającej, które funkcje są ograniczone, zaburzone lub osłabione i mają wpływ na zdefiniowany w wywiadzie problem. Na czym polega fizjoterapia Wrocław? Najlepsze rezultaty terapii daje nam łączenie różnych technik pracy z pacjentem. Jedną z nich jest terapia manualna, która wykorzystuje manualne techniki diagnostyczne i terapeutyczne w obrębie kręgosłupa, stawów kończyn, mięśni, więzadeł, służące do wykrywania oraz leczenia zaburzeń funkcjonalnych postawy ciała i układu ruchu. Do najistotniejszych zadań terapii manualnej należą pomoc w odzyskaniu swobody zakresu ruchu w obciążonym stawie oraz redukcja dolegliwości bólowych.

Terapię manualną zaleca się najczęściej w przypadku:

* zmniejszenia/ograniczenia zakresu ruchu,

* w stanach przeciążeniowych,

* stanach wzmożonego napięcia mięśni,

* zaburzeniach postawy ciała,

* w urazach sportowych,

* w leczeniu pooperacyjnym.

Terapia manualna składa się z diagnostyki oraz terapii. Diagnostyka zajmuje się rozpoznawaniem odwracalnych zaburzeń układu ruchu oraz pozwala poddawać terapii zdiagnozowane, odwracalne zmiany funkcjonalne, które mogą być leczone poprzez terapię manualną. Manualna terapia obejmuje techniki mobilizacji, manipulacji, techniki na tkankach miękkich i terapię nerwowo-mięśniową. Terapia manualna w połączeniu z terapią ruchową jest najbardziej kompleksową metodą rehabilitacji, która efektywnie wpływa na poprawę ruchomości w stawach i na zniwelowanie dolegliwości bólowych.
Wizyta fizjoterapeutyczna trwa do godziny, w zależności od potrzeb pacjenta.

Fizjoterapia Wrocław – rzetelna diagnostyka i profesjonalne leczenie

Dla osób, które interesuje skuteczny i dobry fizjoterapeuta, Wrocław stanowi bardzo dobrą lokalizację do skorzystania z usług CRYO Centrum Zdrowia i Urody. Centrum fizjoterapii Wrocław oferuje profesjonalną diagnostykę medyczną oraz odpowiednio dobrane formy leczenia. Do fizjoterapeuty we Wrocławiu może zgłosić się każda osoba, która napotyka dolegliwości związane z funkcjonowaniem swojego układu nerwowo-mięśniowo-szkieletowego. Nie należy bagatelizować problemu, takiego jak ból kolana, barku i pleców czy też swojej ograniczonej mobilności. Do fizjoterapeuty zgłosić może się także na przykład osoba cierpiąca na zapalenie stawów lub posiadająca urazy kręgosłupa szyjnego.

Fizjoterapia Wrocław stanowi niezbędną część rehabilitacji, która składa się z szerszego zakresu działań medycznych. W zależności od stanu zdrowia oraz postawionej diagnozy celem fizjoterapii jest utrzymanie, rozwinięcie lub przywrócenie zdolności ruchowej, uśmierzenie bólu i ogólna, większa sprawność fizyczna organizmu. W wyborze fizjoterapeuty, który realnie pomoże pacjentowi z problemami zdrowotnymi kręgosłupa, kończyn, mięśni, stawów czy więzadeł, szczególne znaczenie ma wykształcenie medyczne specjalisty. Taka osoba powinna mieć wykształcenie wyższe z zakresu rehabilitacji ruchowej lub fizjoterapii, a także ukończyć dodatkowe specjalizacje oraz szkolenia. Szeroka wiedza i doświadczenie fizjoterapeuty Wrocław gwarantują skuteczną, rzetelną pomoc. W ten sposób dopasuje on odpowiednie ćwiczenia i zabiegi fizykoterapeutyczne, dążąc do stopniowego wyeliminowania przyczyn zaburzenia sprawności pacjenta.

Fizjoterapeuta Wrocław Psie Pole – terapia manualna

Wśród usług takich jak fizjoterapia Wrocław obfituje w różnego rodzaju placówki oraz specjalistów. Jednak dla osób, które interesuje profesjonalny fizjoterapeuta we Wrocławiu Psie Pole to szczególnie polecana dzielnica. Mieści się w niej gabinet fizjoterapii CRYO, który oferuje wiele skutecznych metod leczenia dolegliwości takich, jak ból kolana, ból kręgosłupa oraz ból pleców. Dzielnica Psie Pole jest dobrze skomunikowana z resztą miasta, dlatego dojazd do Centrum Zdrowia i Urody nie sprawia większego problemu. Gabinet fizjoterapii Wrocław CRYO specjalizuje się przede wszystkim w terapii manualnej. Znajduje ona zastosowanie w różnych przypadkach, takich jak problemy zakresu ruchu, zaburzona postawa ciała, stany przeciążeniowe, wzmożone napięcie mięśni, ból pleców czy urazy sportowe.

Terapia manualna polega na zastosowaniu różnego rodzaju nacisku dłońmi, podczas gdy pacjent leży na specjalnym stole. Przypomina ona nieco masaż, jednak uciski i pchnięcia skupiają się na konkretnym obszarze i posiadają wyspecjalizowaną technikę. Uciskanie, ugniatanie i rozciąganie odbywają się pod różnymi kątami. Gwarantuje to uśmierzenie bólu, ale także odwrócenie zaburzeń układu ruchu. Z tego powodu określa się ją jako holistyczny proces leczenia, znaczne skuteczniejszy od samej farmakoterapii, która likwiduje jedynie objawy, a nie przyczynę problemu. Świetnie sprawdza się w przypadku dolegliwości takich jak ból kręgosłupa. Dzięki terapii manualnej dobry fizjoterapeuta Wrocław może odblokować stawy lub fragmenty kręgosłupa pacjenta, przywracając im normalną ruchomość. W związku z tym gabinet fizjoterapii Wrocław powinien być odwiedzany zarówno przez osoby z dolegliwościami bólowymi, jak i przez sportowców, którzy są szczególnie podatni na przeciążenia i urazy. Fizjoterapia w dzielnicy Psie Pole — u nas znajdziesz pomoc specjalistów!

Dla kogo odpowiedni jest fizjoterapeuta sportowy?

Z usług fizjoterapeuty Wrocław korzystać powinny nie tylko osoby o gorszej kondycji zdrowotnej. Porady fachowca mogą zasięgnąć także ludzie szczególnie aktywni fizycznie. Chociaż sport to zdrowie, szczególnie czynni sportowcy narażeni są na różnego rodzaju kontuzje i przeciążenia, których nie należy bagatelizować. Wówczas specjalista konieczny do odwiedzenia to profesjonalny fizjoterapeuta sportowy. W naszym centrum fizjoterapii Wrocław przeprowadza on szczegółowy wywiad z każdym pacjentem, ustalając konkretną przyczynę lub przyczyny problemu. Pod uwagę brane są nie tylko okoliczności samego urazu, ale także styl życia, nawyki czy też problemy natury psychicznej. Oprócz wywiadu lekarskiego nierzadko konieczne są także badania dodatkowe, analizujące ruch i postawę ciała pacjenta. Oceniane są choćby: wygląd i napięcie skóry, bolesność chorego obszaru, jakość, zakres oraz biomechanika ruchu.

Metody leczenia w fizjoterapii Wrocław

Po postawieniu diagnozy dobry fizjoterapeuta sportowy dobiera różne techniki pracy z pacjentami. Uwzględniają one również zalecenia do gimnastykowania się w domu oraz inne informacje dotyczące zdrowego stylu życia. Każda wizyta w gabinecie fizjoterapii CRYO Centrum Zdrowia i Urody trwa do godziny, zależnie od potrzeb pacjenta. Kompleksowa rehabilitacja Wrocław poprawia ruchomość w stawach i niweluje dolegliwości bólowe, mogąc całkowicie odwrócić zaburzenia układu ruchu. Zależnie od zdiagnozowanego przypadku w terapii manualnej stosowane mogą być różne techniki. To między innymi masaż poprzeczny, masaż funkcyjny, masaż tkanek głębokich, stretching oraz neuromobilizacja. Działaniu terapeutycznemu poddawane są tkanki miękkie, takie jak skóra, mięśnie, więzadła nerwy i ścięgna. Terapia manualna w centrum fizjoterapii Wrocław pozwala na właściwe ułożenie przemieszczonych lub zablokowanych struktur. Po odblokowaniu napiętych mięśni i ustawieniu ich we właściwych pozycjach kręgi oraz dyski mogą wrócić na swoje miejsca. Sprawdź, również takie usługi jak:

Zapraszamy do kontaktu!

Fizjoterapia Wrocław 2
Fizjoterapia Wrocław 1
Fizjoterapia Wrocław