Osteopata Wrocław – dla kogo?

Osteopata traktuje organizm człowieka jako całość, czyli połączenie ciała i umysłu. Osteopata doskonale zna anatomię, fizjologię człowieka. Opiera się na zasadzie, że dobre samopoczucie jednostki zależy od sprawnego współdziałania kości, mięśni, wiązadeł, tkanki łącznej. Nie koncentruje się na pojedynczych, odizolowanych od całej reszty objawach. Osteopata leczy cały organizm, nie tylko jeden objaw. Holistyczne podejście do problemu pozwala na skupieniu się na przyczynie bólu, a nie tylko na objawach.

Osteopata Wrocław w naszym centrum pomoże leczyć się Twojemu ciału. Problemy, jakie pomoże Ci rozwiązać to m.in.: * przewlekłe dolegliwości bólowe pleców * urazy sportowe * ból mięśni i stawów związany z prowadzeniem pojazdu, pracą lub ciążą * migreny zawroty głowy * szyjnopochodne bóle głowy * dolegliwości stawów skroniowo–żuchwowych * rwa kulszowa * bolesne miesiączkowanie * zaburzenia o podłożu hormonalnym * nerwice * zaburzenia pracy narządów wewnętrznych * wady postawy * bóle powstałe na skutek kwarantanny (długie przebywanie w domu, brak kontaktów, ciągła pozycja siedząca, brak aktywności).

Wrocław Osteopatia – krok po kroku

W CRYO Centrum Zdrowia i Urody świadczymy usługi z zakresu fizjoterapii, krioterapii, ponadto zajmujemy się masażem oraz osteopatią. Ostatnia dziedzina opiera się nie tylko na medycynie, lecz również na filozofii. Zgodnie z jej zasadami na pacjenta należy patrzeć całościowo, a do leczenia podchodzić interdyscyplinarnie. Jeżeli chcesz poznać lepiej potencjał tej metody, odwiedź Wrocław, gdzie pomagamy chętnym uporać się z licznymi dolegliwościami.

Lekarz osteopata Wrocław

Specjaliści osteopatii muszą mieć szeroką wiedzę anatomiczną, fizjologiczną oraz znać się na biomechanice układu kostno-mięśniowego. W diagnozowaniu problemów swoich pacjentów wykorzystują własne ręce. W dużym skrócie dobry osteopata Wrocław to lekarz medycyny lub magister fizjoterapii, który leczy schorzenia narządu ruchu manualnie. Stosowana przez niego terapia osteopatyczna ma korzystny wpływ na system nerwowo-mięśniowy chorego. Oddziałuje zarówno na organizm osoby poddającej się terapii, jak i na jej psychikę. Z tego powodu osteopatię zalicza się do technik medycyny niekonwencjonalnej. Prawidłowo przeprowadzana terapia eliminuje albo zmniejsza zaburzenia czynnościowe narządów trzewnych czy przykurcze. Ma wpływ na redukcję zespołu uciskowego nerwów oraz naczyń. Osteopatia Wrocław zmniejsza napięcia mięśni oraz poprawia ruchomość kończyn. W rezultacie stosowanych technik strukturalnych dochodzi do usprawnienia drenażu limfatycznego oraz żylnego. Z kolei wdrażane przez specjalistę techniki funkcjonalne mają na celu delikatne oddziaływanie na tkanki.

Czym zajmuje się osteopata Wrocław?

Ponieważ jest to dziedzina zakładająca, że ludzkie ciało potrafi się samodzielnie zregenerować, nasze zadanie polega na stymulowaniu procesów odnowy tkanek. Pobudzamy naturalne procesy samoregeneracji poprzez bezpośrednią pracę na narządach wewnętrznych albo tkankach. Wykwalifikowany lekarz osteopata Wrocław w codziennej pracy zajmuje się łagodzeniem ostrego oraz przewlekłego bólu kręgosłupa czy układu kostno-stawowego. Można się do niego zgłosić również z innymi dolegliwościami, np. układu oddechowego albo krążenia. Metody osteopatyczne sprawdzają się w leczeniu kobiet z problemami natury ginekologicznej. Prócz tego pomagają ludziom ze schorzeniami układu pokarmowego czy moczowego.

Osteopatia Wrocław 1
Osteopatia Wrocław

Osteopatia w mieście Wrocław – odwiedź CRYO CENTRUM

Jeżeli doskwierają Ci permanentne bóle głowy, cierpisz z powodu migren lub zawrotów głowy, weź pod uwagę osteopatię. Wskazaniem do terapii mogą być wady postawy, stany po przeciążeniach albo urazach. Osteopatia Wrocław może być rozwiązaniem w przypadku problemów z koncentracją, stanów lękowych czy depresji. Różnego rodzaju zespoły psychosomatyczne to także czynnik, który powinien skłonić Cię do wizyty u osteopaty. Zachęcamy do skorzystania z tej formy terapii wszystkich zmagających się z zastojami limfatycznymi oraz dolegliwościami wywołanymi osłabieniem odporności. Jeśli należysz do tej grupy, odwiedź nas. Na siedzibę CRYO Centrum Zdrowia i Urody wybraliśmy Wrocław. Czekamy na Ciebie w nowoczesnym budynku w atrakcyjnej, a przede wszystkim świetnie skomunikowanej części miasta. Osteopatia we Wrocławiu pomoże Ci uporać się z problemami zdrowotnymi. Zapraszamy do kontaktu! Przekonaj się, że rehabilitacja Wrocław w Centrum CRYO to sposób na odzyskanie sił witalnych.

Sprawdź, również takie usługi jak:

Zapraszamy do kontaktu!