Fizjoterapia uroginekologiczna i proktologiczna dla kobiet — Innowacyjna terapia dla kobiet

Czy wiesz, że fizjoterapia uroginekologiczna Wrocław może pomóc kobietom w leczeniu różnych dolegliwości związanych z układem moczowo-płciowym? A co gdybyśmy dodali do tego możliwość wykorzystania zaawansowanego sprzętu Phenix Liberty, w którym mamy do dyspozycji biofeedback oraz różnego rodzaju prądy, m.in. elektrostymulację?

W Cryo Centrum Zdrowia i Urody we Wrocławiu oferujemy profesjonalną fizjoterapię uroginekologiczną wspartą najwyższej klasy sprzętem oraz wykwalifikowanym personelem, która może przynieść ulgę i poprawić jakość życia wielu kobiet.

Fizjoterapia uroginekologiczna Wrocław może być pomocna w następujących dolegliwościach:
 • Nietrzymanie moczu
 • Nietrzymanie gazów i stolca
 • Bolesne miesiączkowanie
 • Endometrioza
 • Wspomagająco w leczeniu niepłodności
 • Bolesne stosunki — dyspareunia, wulwodynia, pochwica
 • Problemy z układem trawiennym (SIBO)
 • Dolegliwości bólowe w obrębie miednicy
 • Terapia blizny
 • Rozejście się mięśni prostych brzucha
 • Obniżenie narządów miednicy mniejszej
 • Dolegliwości bólowe w trakcie ciąży

Fizjoterapeuta uroginekologiczny we Wrocławiu - profesjonalne podejście

Zachęcamy do wizyt u fizjoterapeutów uroginekologicznych w Cryo Centrum Zdrowia i Urody we Wrocławiu również jako profilaktykę oraz przygotowanie do porodu – a także jeśli występują problemy z niepłodnością oraz przygotowanie do porodu, przygotowanie do zabiegów operacyjnych oraz powrót do sprawności po porodzie i zabiegach.

Czy wiesz, że w trakcie ciąży możesz korzystać z profesjonalnej rehabilitacji uroginekologicznej Wrocław? Nie musisz czekać do porodu, daj sobie pomóc wcześniej.

Nasze fizjoterapeutki zajmują się opieką nad pacjentką w ciąży. Jeśli cierpisz na dolegliwości ze strony kręgosłupa, rwę kulszową, bóle pachwin, bóle bioder bądź inne dolegliwości – daj sobie pomóc jeszcze przed porodem. Rehabilitacja uroginekologiczna Wrocław to idealne rozwiązanie dla Ciebie!

Nasz zespół specjalistów opracuje spersonalizowany plan terapeutyczny, uwzględniając Twoje potrzeby, cele i możliwości. Zawsze stawiamy na szczerość – jeśli wizyta raz w miesiącu to dla Ciebie jedyna opcja – damy radę! Dopasujmy program fizjoterapii uroginekologicznej pod Ciebie!

W pracy z pacjentkami fizjoterapeuta uroginekologiczny Wrocław skupia się na przywróceniu równowagi mięśniowo — powięziowej. Jego zadanie polega na poprawie funkcjonalności narządów w obszarze miednicy mniejszej. Urofizjoterapeuta Wrocław koncentruje się na procedurach angażujących całe ciało pacjentki, a nie wyłącznie na mięśniach dna miednicy, określanych jako mięśnie Kegla. Terapię poprzedza wywiad umożliwiający pacjentce przybliżenie problemu, a fizjoterapeucie – wstępne rozeznanie. W kolejnym kroku analizuje się postawę ciała, kondycję kręgosłupa, pracę mięśni brzucha oraz tor oddychania. Następny etap polega na ocenie funkcjonowania mięśni dna miednicy. Jeśli zachodzi taka potrzeba — a badana wyrazi na to zgodę — specjalista (fizjoterapeuta uroginekologiczny — Wrocław) przeprowadza badanie przezpochwowe. Następnie istnieje możliwość zbadania mięśni dna miednicy za pomocą Biofeedback Phenix Liberty. Potem przechodzi do terapii, w tym nauki rozluźniania bądź napinania mięśni dna miednicy, poruszania się oraz oddychania. W dużej mierze jego działalność uzupełnia pracę ginekologa, przy czym rodzaj terapii każdorazowo jest ustalany z myślą o konkretnej pacjentce.

Wizyta zakończona jest podsumowaniem, omówieniem planu terapii, zaleceń oraz ćwiczeń, które poprawią stan funkcjonowania pacjentki.

Fizjoterapia uroginekologiczna Wrocław, to nie jedyna usługa, jaką oferujemy. W Cryo Centrum Zdrowia i Urody dostępna jest także:

Zapraszamy do kontaktu!