Trening EMS we Wrocławiu - zabiegi stymulacyjne

EMS (elektryczna stymulacja mięśni lub elektryczna miostymulacja) to wysoce skuteczna forma treningu. Trening EMS Wrocław wykorzystuje prądy elektryczne o niskiej i średniej częstotliwości, aby znacznie zwiększyć naturalne skurcze mięśni organizmu. W rezultacie aktywowanych jest więcej włókien mięśniowych w porównaniu z konwencjonalnymi metodami treningu.

Trening w naszym centrum prowadzony jest przez fizjoterapeutów. Dzięki swojej wiedzy idealnie dopasują trening do Twoich problemów i pomogą Ci je rozwiązać!

EMS Wrocław skutecznie zwiększy Twoje libido?

Co daje trening EMS? Co zyskujesz?

Czy trening EMS Wrocław jest bezpieczny?

Prądy elektryczne, na które jesteś narażony, są całkowicie nieszkodliwe! Mechanizm neuronowy stojący za EMS trening Wrocław jest taki sam, jak mechanizm własnego ciała. Jedyna różnica polega na tym, że sygnał elektryczny, który powoduje skurcz mięśnia, jest podawany zewnętrznie. Istnieją jednak przeciwwskazania, które należy wziąć pod uwagę. Możemy je podzielić na dwie kategorie, przeciwwskazania bezwzględne i względne:

Jeśli którekolwiek z poniższych bezwzględnych przeciwwskazań dotyczy Ciebie, sesja treningu EMS jest niedozwolona.

* Ostre choroby, zaburzenia, infekcje bakteryjne i procesy zapalne

* Niedawne operacje * Arterioskleroza i inne zaburzenia krążenia * Nieleczone nadciśnienie tętnicze * Cukrzyca * Ciąża * Implanty elektryczne, rozruszniki serca * Arytmia serca * Guzy lub rak * Zaburzenia krwawienia (hemofilia) * Choroby neuronu ruchowego, zaburzenia neurologiczne (padaczka) * Przepuklina brzuszna lub pachwinowa * Ostre działanie alkoholu, narkotyków lub innych środków odurzających Jeśli którekolwiek z poniższych względnych przeciwwskazań dotyczy Ciebie, powinieneś udać się do lekarza w celu uzyskania jego pisemnej zgody: * Ostry ból pleców bez diagnozy * Nerwoból * Przepukliny krążka międzykręgowego * Implanty ortopedyczne * Choroby narządów, zwłaszcza choroby nerek * Choroby sercowo-naczyniowe * Ostra choroba lokomocyjna * Obrzęk * Otwarte urazy skóry, rany, egzemy lub oparzenia * Leki na receptę Przed pierwszą sesją EMS Training fizjoterapeuta usiądzie z Tobą, przeprowadzi szczegółowy wywiad, przejrzy Twoją historię medyczną, aby upewnić się, czy nie ma przeciwwskazań do treningu.

Trening EMS w mieście Wrocław – metodyka

We wrocławskim CRYO Centrum Zdrowia i Urody wykonujemy szereg zabiegów m.in. z zakresu fizjoterapii. Ich zadanie polega na przywróceniu pacjentom pełni zdrowia, a także pomoc w powrocie do normalnego funkcjonowania. W trakcie ćwiczeń wykorzystujemy liczne techniki oraz urządzenia, w tym zaawansowane technologie takie jak elektrostymulacja mięśniowa. Zachęcamy do zapoznania się z pełną listą naszych propozycji. Odwiedź Wrocław, zapisz się na spotkanie z naszym specjalistą i rozpocznij treningi.

Trening EMS we Wrocławiu – na czym polega?

Wspomniana wyżej elektrostymulacja mięśniowa (Electrical Muscle Stimulation, EMS) to trening przeprowadzany z użyciem specjalnie skonstruowanego kostiumu z elektrodami. Ćwiczenia EMS Wrocław poprzedza komplet badań oraz dokładny wywiad, czasem konieczna jest także konsultacja lekarska. Przed sesją pacjent zakłada na dopasowany strój sportowy opaski na uda oraz ramiona, pas biodrowy i kamizelkę. Następnie wykonuje polecenia swojego trenera. Znajdujące się w kostiumie elektrody ułatwiają mózgowi przesyłanie do mięśni impulsów elektrycznych. Stymulowane tym sposobem mięśnie pracują prawie tak samo jak podczas standardowego treningu. Dzięki wspomaganiu EMS transport danych na linii mózg – mięśnie odbywa się dużo sprawniej, a przede wszystkim skuteczniej. Do każdej grupy mięśniowej impulsy nadaje się z inną częstotliwością. To metoda sprawdzona, bezpieczna, nieszkodliwa, a co szczególnie istotne dla trenujących, w pełni bezbolesna. Impulsy generuje nie urządzenie, a ludzki mózg.

Co pacjentowi daje EMS?

Ćwiczenia EMS Wrocław z zastosowaniem elektrostymulacji mięśniowej przeprowadza się 1-2 razy w tygodniu, a sesja trwa 20 minut. Trening EMS Wrocław opiera się na działaniu prądów elektrycznych o niskiej oraz średniej częstotliwości, które zwiększają zdolność mięśni do naturalnych skurczów. W porównaniu z klasycznymi ćwiczeniami elektrostymulacja aktywuje znacznie więcej włókien mięśniowych, co ma bezpośrednie przełożenie na wyższą efektywność treningu. Specjaliści polecają EMS trening Wrocław osobom, które dopiero rozpoczynają regularne treningi czy np. chcą zmienić tryb życia na bardziej aktywny. To metoda budząca duże zainteresowanie zapracowanych, ponieważ umożliwia zaoszczędzenie czasu. Ćwiczenia EMS zajmują zaledwie 20 minut, podczas gdy konwencjonalne treningi – co najmniej trzy razy tyle. Treningi EMS sprawdzają się również u tych, którzy lubią spędzać czas aktywnie lub też zależy im na szybkich rezultatach w stosunkowo krótkim czasie. Pierwsze efekty można zaobserwować już po ok. miesiącu. Ta konkretna zaleta elektrostymulacji mięśniowej przyciąga do niej amatorów oraz profesjonalnych sportowców, od bokserów po piłkarzy.

Elektrostymulacja mięśniowa we Wrocławiu

Jeżeli zainteresował Cię potencjał stroju z elektrodami, odwiedź nas, aby przekonać się, co zapewnia trening EMS Wrocław. Ćwiczący wybierają go z co najmniej kilku powodów. Elektrostymulacja przyczynia się do ujędrnienia skóry, redukcji cellulitu oraz zmniejszenia się zbędnej tkanki tłuszczowej. Prócz tego poprawia wydolność fizyczną oraz zwiększa wytrzymałość mięśniową. Dodatkowo zdaje egzamin jako sposób na zmniejszenie bólu stawów. Miasto, w którym możesz nas znaleźć, to Wrocław. Zachęcamy do rezerwacji terminu oraz wizyty w naszym ośrodku. Rehabilitacja Wrocław w Centrum CRYO to sposób na pozbycie się uciążliwych dolegliwości bólowych. Sprawdź, również takie usługi jak: Zapraszamy do kontaktu!