Terapia manualna Wrocław

Terapia manualna Wrocław

Terapię manualną zaleca się osobom z problemami układu ruchu. Metoda przynosi szereg korzyści pacjentom ze schorzeniami kręgosłupa oraz zwyrodnieniami stawów. Systematyczne ćwiczenia zmniejszają dolegliwości bólowe, a zarazem zwiększają zakres ruchomości stawów. Jeżeli zmagasz się z objawami takimi jak bóle migrenowe, bóle kręgosłupa na różnych odcinkach, bóle głowy bądź karku, zgłoś się do nas. Pomagamy też chorym z wadami postawy typu skolioza, rwą barkową czy kulszową oraz zaburzeniami snu o nieznanej etiologii. Obszar, który obsługujemy, to Wrocław oraz okolice. Zachęcamy do umówienia się na spotkanie z naszym terapeutą.

Terapia powięziowa Wrocław – na czym polega metoda?

Techniki terapii manualnej często wykorzystuje się w terapii powięziowej, znanej także jako mięśniowo-powięziowa. Powięź to tkanka łączna otaczająca wszystkie struktury w organizmie swego rodzaju siecią. Nadaje ciału kształt, a jednocześnie odpowiada za ruch oraz stabilizację. Stanowi jeden wielki narząd sensoryczny, przez co dolegliwości bólowe, które pojawiają się w jednym obszarze, mogą wywoływać ból w innym, nawet odległym miejscu. Terapia powięziowa traktuje ludzki organizm jako całość. Umożliwia analizę oraz ocenę aspektów takich jak tryb życia czy postawa, a następnie zdiagnozowanie problemu, z którym pacjent pojawia się w gabinecie fizjoterapeuty. Po ustaleniu źródła jego dolegliwości terapeuta przystępuje do opracowania planu terapii.

Leczenie przy zastosowaniu terapii powięziowej może mieć różne cele. Niekiedy jego zadanie polega na redukcji bólu, poprawie ruchomości pacjenta, jak również na zmianie nawyków ruchowych. Każdorazowo specjalista dobiera inne metody, biorąc pod uwagę potrzeby konkretnego chorego. Terapia powięziowa może mieć postać specjalnego treningu złożonego z dynamicznych ćwiczeń albo automasażu polegającego na relaksacji oraz rozluźnianiu powięzi. Czasami przybiera formę terapii manualnej, czyli masażu oraz ucisku konkretnych partii ciała.

Terapia manualna we wrocławskim Centrum CRYO – zalety

Współcześnie terapia manualna to coraz częściej stosowana metoda. Za jej popularnością stoją liczne zalety, w tym stosunkowo szybkie efekty ćwiczeń przy mniejszym dyskomforcie w trakcie treningu. Dzięki dodatkowym technikom zajęcia z terapii manualnej cechuje mniejszy ból, co sprawia, że pacjenci chętniej wykonują ćwiczenia. Oprócz tego metoda pozwala na efektywne rozwiązywanie problemów ze stawami. Opiera się na naturalnych możliwościach ludzkiego organizmu. Specjalista uciska ciało w odpowiednich miejscach, aby pobudzić je do pracy. Nie musi w tym celu używać dużej siły.

Aby terapia manualna była skuteczna, pacjent powinien ściśle współpracować z fizjoterapeutą. Poza aktywnym udziałem w sesjach znaczenie ma również przygotowanie do treningu. Wśród zaleceń można wymienić zmianę trybu życia na zdrowszy, ćwiczenia izometryczne wykonywane w domu, masaże lecznicze czy zabiegi fizykoterapii.

Terapia powięziowa i manualna we Wrocławiu

Jeśli borykasz się z drętwieniem kończyn, sztywnością mięśni albo migrenami, pomocą może Ci służyć terapia powięziowa. Zapraszamy do naszego centrum, gdzie przeprowadzimy dokładny wywiad oraz badania, żeby dobrać optymalną metodę leczenia.

Odwiedź Wrocław, aby skorzystać z oferty usług, które świadczymy w CRYO Centrum Zdrowia i Urody. Ciesz się dobrym zdrowiem dzięki naszym specjalistom.

terapia manualna wrocław, terapia powięziowa wrocław
terapia powięziowa wrocław, terapia manualna wrocław