Zespół

Nasi specjaliści

24

Małgorzata Golak

Fizjoterapeuta, Podolog, Instruktor Odnowy Biologicznej

Od najmłodszych lat związana ze sportem. Stopniowo poznawała działanie rehabilitacji, które wynikało z pojawiających się kontuzji, co teraz przekłada się na chęć dbania o ciało i zdrowie Pacjentów. Aktualnie swój zapał do aktywności fizycznej spełnia w bieganiu, pływaniu, na rowerze i na górskich wędrówkach. Przede wszystkim zajmuje się zwalczaniem dolegliwości takich jak: problemy bólowe, ograniczenia ruchomości stawów, przeciążenia, stany pourazowe i pooperacyjne. Jak również proponuje relaksację i pielęgnację ciała. W praktyce zawodowej skupia się na fizjoterapii manualnej oraz ruchowej. Dodatkowo swoje zainteresowania realizuje w zabiegach estetycznych, w połączeniu fizjoterapii z nowoczesnymi technologiami. Zawsze ma na celu: przywrócenie zdrowia fizycznego, sprawności organizmu oraz zadowolenie Pacjentów. Usługi fizjoterapii oferuje dla młodzieży i dorosłych.

17

 

Marek Mikuła

Absolwent kierunku Fizjoterapia na Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu.

W pracy najważniejsze dla niego jest osiągnięcie celu z jakim pacjent do niego przyszedł, m.in.: relaksacja (redukcja stresu, kumulujących się napięć, zachowanie równowagi ciała i umysłu, chęć odpoczynku); zmniejszenie bólu (pleców, kończyn, głowy); poprawa sprawności fizycznej (kondycji, koordynacji, równowagi); odzyskanie funkcji (utraconych w wyniku choroby, wypadku); redukcja masy ciała (ze względów zdrowotnych lub dla poprawy samopoczucia); poprawa wyglądu (zmniejszenie głębokości zmarszczek, ujędrnienie skóry, zmniejszenie cellulitu, redukcja tkanki tłuszczowej).

12 (2)

Natalia Florkowska

Pacjenta postrzega jako całość, jako ściśle powiązane ze sobą systemy, które wzajemnie wpływają na swoje funkcjonowanie. Holistyczny sposób patrzenia, pozwala osiągnąć niesamowite efekty. Jest absolwentką Akademii Medycznej we Wrocławiu. Ukończyła studia osteopatyczne na Akademii Osteopatii w Poznaniu. Miała przyjemność uczestniczenia w wielu kursach, szkoleniach oraz konferencjach, które rozwijały jej warsztat pracy. Z niecierpliwością czeka na kolejne szkolenia, ponieważ wie jak ważne jest ciągłe dokształcanie w tym zawodzie.
Choroby z którymi najczęściej zgłaszają się do niej pacjenci, to m.in.: Zespół cieśni nadgarstka, Skręcenie stawu, Stany pooperacyjne, Ból barku, Łokieć golfisty, Bóle głowy, Bóle kostki, Bóle biodra, Łokieć tenisisty, Zespół bolesnego barku, Bóle kręgosłupa, Ból kolana, Zespoły mięśniowo-powięziowe, Bóle stawów, Zespoły przeciążeniowe, Ból pleców, Ból karku, Urazy, Stany pourazowe, Bóle mięśni, Kontuzje sportowe, Choroby kręgosłupa, Zaparcia.

16

Karolina Bogdan

Absolwentka Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu na kierunku Fizjoterapia.

Od lat związana ze sportem przede wszystkim z lekką atletyką i pływaniem. Jest instruktorem pływania osób niepełnosprawnych. Aktualnie trening personalny z wykorzystaniem elektrostymulacji (EMS) jest jej konikiem. Uważa, że najlepszym długoterminowym remedium na wiele dolegliwości jest aktywność fizyczna. Z kolei dla profilaktyki oraz zrównoważonego działania ciała i umysłu wszelki ruch warto łączyć z odnową biologiczną. W fizjoterapii wykorzystuje terapię PNF, rozluźnianie mięśniowo-powięziowe etc. Pacjenci, z którymi najczęściej współpracuje to osoby z problemami kardiologicznymi, neurologicznymi, po urazach/operacjach oraz po długotrwałym unieruchomieniu. Do każdego podchodzi z dużą empatią, a na pierwszym miejscu stawia osiągnięcie celu, z którym przyszedł pacjent.

4 (1)

Michał Przybycień

Specjalista z zakresu pracy z pacjentami zmagającymi się z problemami neurologicznymi, pulmonologicznymi, kardiologicznymi oraz ze stanami pooperacyjnymi (szczególnie w zakresie neurochirurgii, chirurgii ogólnej, chirurgii plastycznej i rekonstrukcyjnej, kardiochirurgii czy torakochirurgii), po urazach wielonarządowych i w chorobach rzadkich. W swojej pracy przede wszystkim skupia się na długotrwałych relacjach polegających na stworzeniu odpowiedniego dla pacjenta indywidualnego planu terapeutycznego i jego ciągłej modyfikacji oraz prawidłowej realizacji. Współpracuje z osobami, które chcą lub muszą stworzyć plan fizjoterapeutyczny na długi (kilkuletni) okres wraz z uwzględnieniem wielu ważnych aspektów rehabilitacji. Oferuje pomoc w budowaniu oraz realizacji kompleksowego procesu rehabilitacyjnego polegającego np. na pomocy w załatwieniu / wyjaśnieniu prawno – socjalnych aspektów rehabilitacji. Chętnie pomaga pacjentom przy występujących bólach przewlekłych bądź w zakresie profilaktyki przed pojawiającymi się co jakiś czas incydentami zdrowotnymi. Specjalista, który pomaga pacjentom z zaburzeniami neurologicznymi np. po udarze lub w związku z profilaktyką w stwardnieniu rozsianym. W pracy z pacjentami używam głównie metody PNF, jednak swoje postępowanie zawsze opiera o anatomię danego człowieka i występujące u niego objawy – rodzaj terapii jaką wykonuje dopasowuje do konkretnego przypadku. Zaprasza do swojego gabinetu pacjentów od 8 roku życia. Dodatkowymi elementami zawodowymi, którymi się zajmuję jest wykonywanie obowiązków biegłego w zakresie fizjoterapii przy Sądzie Okręgowym we Wrocławiu oraz kontrolera krajowego fizjoterapeutów przy Krajowej Izbie Fizjoterapeutów.
 
_DSC9212

Karolina Siniawska

Absolwentka Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu, na której ukończyła również ścieżkę specjalizacyjną dotyczącą opieki okołoporodowej nad kobietą i noworodkiem.
Ciąża, poród, bolesne miesiączki czy dno miednicy to jedne z wielu obszarów jakimi zajmuję się na co dzień w gabinecie. Jest także certyfikowaną terapeutką manualną oraz terapeutką blizn.
Na co dzień najczęściej współpracuje z Paniami na różnych etapach ich życia, lecz również można ją zobaczyć w pracy z pacjentami stomatologicznymi oraz ortopedycznymi.
Cały czas stawia na rozwój, dlatego chętnie uczestniczy w kursach, warsztatach i konferencjach naukowych.
Wierzy, że holistyczne podejście do pacjenta oraz dobra diagnostyka są podstawą skutecznego leczenia i osiągnięcia celu, którego pragnie pacjent.

 
Klaudia

Klaudia Praca

Absolwentka Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu i certyfikowana terapeutka metody Kaltenborn&Evjenth. W kręgu jej zainteresowań zawodowych pozostają kobiety w ujęciu uroginekologicznym i okołoporodowym, fizjoterapia stomatologiczna oraz przeciwbólowa. W Cryo, poza fizjoterapią, zajmuje się także drenażem limfatycznym, masażami, treningiem EMS oraz masażem Kobido i tapingiem twarzy.

Stale poszerza wiedzę i umiejętności uczestnicząc w kursach, szkoleniach i konferencjach.

Do pacjenta podchodzi z empatią, chce by czuł się zrozumiany i wysłuchany. Stara się obserwować także niewerbalne potrzeby swoich pacjentów, by zapewnić im maksymalny komfort.

DSC01508

Pamela Zielińska

Fizjoterapeuta, Trener Personalny, Trener Medyczny.

Od zawsze związana ze sportem (siatkówka, tenis stołowy). Aktualnie mocno związana z treningiem siłowym i funkcjonalnym, który pozwolił jej uniknąć zabiegu z powodu przepukliny w kręgosłupie. Absolwentka Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu na kierunku Fizjoterapia. Specjalista w treningu likwidujacym zespoły bólowe kręgosłupa i inne dolegliwości bólowe oraz treningu kobiet w ciąży i po porodzie. W swojej pracy kieruje się wyznaczaniem indywidualnych celów, dzięki którym pacjent odzyskuje zdrowie. W treningach najważniejszy jest dla niej komfort podopiecznych i ich bezpieczeństwo.