Zespół

Nasi specjaliści

24

Małgorzata Golak

Fizjoterapeuta, Podolog, Instruktor Odnowy Biologicznej

Od najmłodszych lat związana ze sportem. Stopniowo poznawała działanie rehabilitacji, które wynikało z pojawiających się kontuzji, co teraz przekłada się na chęć dbania o ciało i zdrowie Pacjentów. Aktualnie swój zapał do aktywności fizycznej spełnia w bieganiu, pływaniu, na rowerze i na górskich wędrówkach. Przede wszystkim zajmuje się zwalczaniem dolegliwości takich jak: problemy bólowe, ograniczenia ruchomości stawów, przeciążenia, stany pourazowe i pooperacyjne. Jak również proponuje relaksację i pielęgnację ciała. W praktyce zawodowej skupia się na fizjoterapii manualnej oraz ruchowej. Dodatkowo swoje zainteresowania realizuje w zabiegach estetycznych, w połączeniu fizjoterapii z nowoczesnymi technologiami. Zawsze ma na celu: przywrócenie zdrowia fizycznego, sprawności organizmu oraz zadowolenie Pacjentów. Usługi fizjoterapii oferuje dla młodzieży i dorosłych.

17

 

Marek Mikuła

Absolwent kierunku Fizjoterapia na Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu.

W pracy najważniejsze dla niego jest osiągnięcie celu z jakim pacjent do niego przyszedł, m.in.: relaksacja (redukcja stresu, kumulujących się napięć, zachowanie równowagi ciała i umysłu, chęć odpoczynku); zmniejszenie bólu (pleców, kończyn, głowy); poprawa sprawności fizycznej (kondycji, koordynacji, równowagi); odzyskanie funkcji (utraconych w wyniku choroby, wypadku); redukcja masy ciała (ze względów zdrowotnych lub dla poprawy samopoczucia); poprawa wyglądu (zmniejszenie głębokości zmarszczek, ujędrnienie skóry, zmniejszenie cellulitu, redukcja tkanki tłuszczowej).

12 (2)

Natalia Florkowska

Pacjenta postrzega jako całość, jako ściśle powiązane ze sobą systemy, które wzajemnie wpływają na swoje funkcjonowanie. Holistyczny sposób patrzenia, pozwala osiągnąć niesamowite efekty. Jest absolwentką Akademii Medycznej we Wrocławiu. Ukończyła studia osteopatyczne na Akademii Osteopatii w Poznaniu. Miała przyjemność uczestniczenia w wielu kursach, szkoleniach oraz konferencjach, które rozwijały jej warsztat pracy. Z niecierpliwością czeka na kolejne szkolenia, ponieważ wie jak ważne jest ciągłe dokształcanie w tym zawodzie.
Choroby z którymi najczęściej zgłaszają się do niej pacjenci, to m.in.: Zespół cieśni nadgarstka, Skręcenie stawu, Stany pooperacyjne, Ból barku, Łokieć golfisty, Bóle głowy, Bóle kostki, Bóle biodra, Łokieć tenisisty, Zespół bolesnego barku, Bóle kręgosłupa, Ból kolana, Zespoły mięśniowo-powięziowe, Bóle stawów, Zespoły przeciążeniowe, Ból pleców, Ból karku, Urazy, Stany pourazowe, Bóle mięśni, Kontuzje sportowe, Choroby kręgosłupa, Zaparcia.

16

Karolina Bogdan

Absolwentka Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu na kierunku Fizjoterapia.

Od lat związana ze sportem przede wszystkim z lekką atletyką i pływaniem. Jest instruktorem pływania osób niepełnosprawnych. Aktualnie trening personalny z wykorzystaniem elektrostymulacji (EMS) jest jej konikiem. Uważa, że najlepszym długoterminowym remedium na wiele dolegliwości jest aktywność fizyczna. Z kolei dla profilaktyki oraz zrównoważonego działania ciała i umysłu wszelki ruch warto łączyć z odnową biologiczną. W fizjoterapii wykorzystuje terapię PNF, rozluźnianie mięśniowo-powięziowe etc. Pacjenci, z którymi najczęściej współpracuje to osoby z problemami kardiologicznymi, neurologicznymi, po urazach/operacjach oraz po długotrwałym unieruchomieniu. Do każdego podchodzi z dużą empatią, a na pierwszym miejscu stawia osiągnięcie celu, z którym przyszedł pacjent.

25

Hanna Okupska