Masaż sportowy

Masaż sportowy Wrocław

Masaż sportowy traktowany jest jako najbardziej skuteczny środek w walce ze zmęczeniem wśród osób wyczynowo i rekreacyjnie uprawiających sport, jak również skutecznym środkiem służącym profilaktyce przeciążeń i obrażeń sportowych.

Utrzymanie właściwej elastyczności stawów, mięśni i więzadeł zmniejsza ryzyko uszkodzeń w warunkach ich maksymalnego rozciągnięcia podczas wysiłku fizycznego.

Metodyka masażu zależy od uprawianej dyscypliny. Sposób jego wykonywania jest dostosowany do potrzeb konkretnego zawodnika.

Masaż wpływa na zwiększenie przepływu krwi. Poprawa krążenia zapewnia lepsze zaopatrzenie tkanek w tlen i substancje odżywcze. Następuje szybsze wydalanie produktów przemiany materii, nagromadzonych w nadmiarze po wysiłku fizycznym.

Wzmaga się funkcja gruczołów łojowych i procesy termoregulacji, co jest ważne w sportach, w których skóra zawodnika w sposób ciągły narażona jest na niekorzystne działanie różnych czynników zewnętrznych, np.. wody, zimna, wiatru.

Działa:

* Odprężająco

* Zmniejsza napięcie psychiczne

* Reguluje napięcie mięśniowe

* Zwiększa odporność organizmu

* Zwiększa gotowość zawodnika do podejmowania kolejnego wysiłku fizycznego

Masaż trwa do 40 minut w zależności od potrzeb pacjenta.

Dlaczego warto udać się na masaż sportowy we Wrocławiu?

Masaż sportowy jest skutecznym sposobem na wspomaganie w utrzymaniu dobrej formy osób aktywnie uprawiających sport. Jest to oferta idealna dla profesjonalnych sportowców, jak również dla osób uprawiających sport rekreacyjnie i okazjonalnie. Jest to zabieg wspomagający organizm przed, w trakcie i po wysiłku fizycznym. Spełnia funkcję rozgrzewającą przed treningiem i regeneracyjną poprzez przyspieszenie powrotu organizmu do równowagi po intensywnym wysiłku. Ma także działanie lecznicze, wspomagające kurację urazów powstałych na skutek treningu. Dodatkowo pomaga w zwalczaniu zakwasów, redukuje napięcie mięśni, a także wspiera w prowadzeniu zdrowego, aktywnego trybu życia. Nasza oferta bazuje na technikach masażu klasycznego. Zabieg rozpoczyna się od rozgrzania mięśni poprzez rozcieranie, ugniatanie i oklepywanie ciała. Techniki tego masażu wyróżniają się energicznością i wymagają większego nakładu siły niż masaż klasyczny. Podczas zabiegu największą uwagę poświęca się trzem partiom mięśni, najczęściej narażonych na kontuzje. Są to łydki, które odpowiadają za podnoszenie ciężaru masy ciała i napędzanie go. Następnie zginacze bioder i mięsień pośladkowy średni. W masażu sportowym bardzo ważne jest indywidualne podejście do każdego klienta i dostosowanie technik i rodzaju masażu do stanu jego zdrowia. Nasz zespół doświadczonych specjalistów dokłada wszelkich starań, aby zapewnić klientom profesjonalne usługi, dobrane do ich potrzeb, kondycji ciała i rodzaju podejmowanej aktywności. Głównym celem masażu sportowego we Wrocławiu, jest przywrócenie sprawności mięśniom, poprawienie krążenia krwi i limfy, a także dotlenienie mięśni i skóry.

Masaż sportowy we Wrocławiu– pozytywne skutki dla organizmu

W zależności od wykorzystywanych technik i preferencji klienta masaż sportowy ma na celu pobudzenie mięśni do działania i podjęcia wysiłku lub wyciszenie i regenerację organizmu. Masaż sportowy we Wrocławiu przynosi wiele korzyści dla zdrowia i kondycji ciała. Przyczynia się do poprawy krążenia krwi, redukcji poziomu stresu, a także poprawia i przyspiesza metabolizm. Przynosi również pozytywne efekty dla poprawy jakości snu. Korzystanie z naszych usług pozwala zmniejszyć ryzyko wystąpienia kontuzji, dzięki odpowiedniemu rozgrzewaniu mięśni, stawów i więzadeł. Co więcej, techniki naszego masażu skutecznie przyczyniają się do zmniejszenia zmęczenia po intensywnym wysiłku fizycznym i uniknięciu jego negatywnych skutków, w postaci bólu mięśni oraz zakwasów. Dodatkowo zabieg przyczynia się też do rozluźnienia, relaksacji mięśni i ogólnej poprawy samopoczucia. Masaż sportowy pomaga również w usprawnieniu procesu dopływu substancji odżywczych do mięśni i likwiduje objawy przetrenowania, takie jak przewlekłe bóle mięśni i stawów, zaburzenia snu lub drżenie kończyn. Nasza oferta jest doskonałym rozwiązaniem dla osób aktywnych fizycznie, chcących zadbać zarówno o jak najlepszą sprawność swojego ciała, jak i umożliwić mu regenerację i pełny powrót sił.
masaż sportowy wrocław, masaże sportowe wrocław
masaże sportowe wrocław, masaż sportowy wrocław