Masaż klasyczny

Masaż klasyczny Wrocław

Masaż klasyczny to najpopularniejszy masaż, który ma na celu poprawienie fizycznego i psychicznego stanu pacjenta. Znajduje zastosowanie w zapobieganiu i leczeniu wielu dolegliwości bólowych z zakresu ortopedii, neurologii oraz chorób internistycznych. Zabieg masażu może być wykonywany w formie zabiegu całościowego lub częściowego. Działa przeciwbólowo, polepsza odżywianie tkanek, regeneruje mięśnie, reguluje napięcie mięśniowe, zwiększa elastyczność i sprężystość mięśni, zmniejsza tkankę tłuszczową, przyspiesza przemianę materii oraz ułatwia przepływ krwi i limfy. Masaż trwa około 60 minut.

Czy warto jest udać się na masaż klasyczny we Wrocławiu?

Jak dowodzą najnowsze badania, każdy masaż obniża poziom kortyzolu i pozytywnie działa na psychikę. Dobrze wpływa nie tylko na ciało, ale również na umysł – odpręża i niweluje negatywne skutki stresu. Pozwala w prosty sposób się zrelaksować i nabrać nowej energii. Masaż to idealna recepta na osiągnięcie równowagi i zniwelowanie skutków życia w ciągłym biegu.

Jak przebiega masaż klasyczny?

Masaż klasyczny we Wrocławiu polega przede wszystkim na wykonywaniu przez wykwalifikowanych masażystów odpowiednich ruchów: rozcierania, ugniatania, oklepywania i wibracji. Dzięki nim dochodzi do rozluźnienia mięśni, a tym samym do zmniejszenia dolegliwości chorobowych lub zapobiegania im. Poprawia się przepływ krwi i limfy w organizmie, co zdecydowanie przyspiesza procesy regeneracyjne. Masaż klasyczny pozytywnie wpływa na elastyczność skóry, zmniejsza napięcie mięśniowe i likwiduje zrosty, przez co poprawia zakres ruchomości w stawach. Ponadto pobudza organizm do zwiększonej produkcji endorfin, które działają przeciwbólowo i rozluźniająco. Aby w pełni cieszyć się tymi dobroczynnymi skutkami, warto chodzić na masaż przynajmniej raz w miesiącu.

Masaż klasyczny we Wrocławiu – kto powinien z niego skorzystać?

Każda osoba, która cierpi na długotrwały stres, przeciążenie psychiczne, prowadzi siedzący tryb życia, powinna regularnie chodzić na masaż klasyczny we Wrocławiu. Szczególnym wskazaniem do skorzystania z takiego zabiegu jest odczucie ciągłego napięcia i ból mięśni, a także bezsenność. Masaż złagodzi objawy napięcia fizycznego i psychicznego, pobudzi organizm do produkcji endorfin, mających udział w rozluźnieniu, odprężeniu i poprawie samopoczucia. Dzięki niemu pobudliwość nerwowa ulega zmniejszeniu, co zdecydowanie sprzyja niwelowaniu stresu, rozluźnieniu psychicznemu, a także poprawie jakości snu.

Co więcej, na usługę masażu klasycznego we Wrocławiu powinny zdecydowanie udać się kobiety borykające się z cellulitem i złą kondycją skóry. Zabieg wpływa na kształtowanie sylwetki oraz poprawę jej wyglądu. Ponadto polepsza miejscowe ukrwienie i działa antycellulitowo, ma także właściwości lecznicze. Pobudza krążenie krwi i limfy, co pozwala na szybkie pozbywanie się toksyn z organizmu i stopniowe łagodzenie dolegliwości chorobowych. Zabieg doskonale wspomaga procesy odchudzania, będzie idealnym dopełnieniem starań o zgrabną sylwetkę. Przyspiesza przemianę materii i ujędrnia skórę, co jest ważne podczas utraty dużej liczby kilogramów.

Masaż klasyczny we Wrocławiu – oferta dla sportowców

Kolejną grupą osób, którym szczególnie polecany jest masaż klasyczny, są sportowcy. Przy częstych treningach mięśnie są napięte i mogą ulegać mikrourazom, które negatywnie wpływają na kondycję i osiągnięcia sportowe. Zabieg wspomoże leczenie urazów i kontuzji, co idealnie uzupełnia proces rehabilitacji. Przyspiesza regenerację tkanek, zapobiega zakwasom, łagodzi dolegliwości bólowe i świetnie współgra z ćwiczeniami rehabilitacyjnymi. Dodatkowo, poprawia kondycję mięśni, przez co wskazany jest dla osób aktywnych i czynnie uprawiających sport.

masaż klasyczny wrocław
masaż klasyczny wrocław