Fizjoterapia uroginekologiczna

Fizjoterapia uroginekologiczna Wrocław - kompleskowa pomoc

W CRYO Centrum Zdrowia i Urody zajmujemy się pomocą osobom z różnego rodzaju problemami zdrowotnymi. W zakres świadczonych usług wchodzi fizjoterapia, dzięki której przywracamy funkcjonalność poszczególnych narządów oraz stref ciała pacjentów. Między innymi, przeprowadzamy szereg procedur z dziedziny fizjoterapii uroginekologicznej. Nasz ośrodek mieści się we Wrocławiu, w nowoczesnym budynku zlokalizowanym w bliskim sąsiedztwie Odry. 

Fizjoterapia uroginekologiczna Wrocław

Fizjoterapia uroginekologiczna to młoda dziedzina medycyny. Obejmuje działania profilaktyczne, diagnostykę oraz leczenie chorób związanych z nieprawidłowościami w obrębie miednicy. W ramach fizjoterapii uroginekologicznej we Wrocławiu zajmujemy się zróżnicowanymi zagadnieniami. Możemy złagodzić dolegliwości moczowo-płciowe u kobiet w każdym wieku, zarówno tzw. nieródek, jak i tych, które mają za sobą jedną bądź więcej ciąż. Naszą placówkę odwiedzają kobiety planujące dziecko, panie ciężarne,
jak również mamy. Niejednokrotnie do gabinetu przywiodły je problemy powstałe po porodzie, czy to siłami natury, czy w wyniku cesarskiego cięcia.

Dolegliwości, które pomaga zniwelować bądź usunąć specjalista fizjoterapii uroginekologicznej, obejmują szeroki zakres schorzeń. W zależności od danej pacjentki mogą być to problemy z płodnością, odczuwanie bolesności podczas współżycia albo bolesne menstruacja i owulacja. O wizycie w gabinecie fizjoterapeuty powinna pomyśleć kobieta borykająca się z inkontynencją (nietrzymanie moczu). Kolejna przesłanka do rezerwacji terminu spotkania to obniżenie narządów albo zaburzenia napięcia mięśni dna miednicy.

Fizjoterapeuta uroginekologiczny Wrocław

W pracy z pacjentami fizjoterapeuta uroginekologiczny skupia się na przywróceniu równowagi mięśniowo-powięziowej. Jego zadanie polega na poprawie funkcjonalności narządów w obszarze miednicy mniejszej. Specjalista koncentruje się na procedurach angażujących całe ciało pacjentki, a nie wyłącznie na mięśniach dna miednicy, określanych jako mięśnie Kegla. Terapię poprzedza wywiad umożliwiający pacjentce przybliżenie problemu, a fizjoterapeucie – wstępne rozeznanie. W kolejnym kroku analizuje się postawę ciała, kondycję kręgosłupa, pracę mięśni brzucha oraz tor oddychania. Następny etap polega na ocenie funkcjonowania mięśni dna miednicy. Jeśli zachodzi taka potrzeba – a badana wyrazi na to zgodę – specjalista przeprowadza badanie przezpochwowe. Potem przechodzi do terapii, w tym nauki rozluźniania bądź napinania mięśni dna miednicy, poruszania się oraz oddychania.

Jeżeli potrzebujesz wsparcia specjalisty takiego jak fizjoterapeuta uroginekologiczny Wrocław to miasto, w którym możesz liczyć na profesjonalne podejście członka naszej kadry. W dużej mierze jego działalność uzupełnia pracę ginekologa, przy czym rodzaj terapii każdorazowo jest ustalany z myślą o konkretnej pacjentce.

Poza kwestiami ginekologicznymi fizjoterapeuta służy swoją wiedzą i doświadczeniem pacjentom z problemami proktologicznymi oraz seksualnymi. Osłabienie zwieraczy, brak kontroli nad gazami czy nietrzymanie stolca to dla wielu ludzi temat niezwykle wstydliwy. Nie należy jednak pozwalać dolegliwościom tego rodzaju przejmować kontroli nad swoim życiem. Terapia w naszym ośrodku może poprawić komfort pacjentów, pozwolić im odnowić relacje ze znajomymi oraz odzyskać codzienną radość. To samo dotyczy aspektów natury seksualnej. Sesje z fizjoterapeutą uroginekologicznym mogą okazać się bardzo przydatne przy braku satysfakcji ze współżycia, dyspareunii, pochwicy czy wulwodynii.

Rehabilitacja uroginekologiczna Wrocław

Przypadłości, na które zazwyczaj uskarżają się chorzy, mogą być związane z florą bakteryjną, błędami bądź niedostatecznym przestrzeganiem higieny osobistej. Wśród czynników sprzyjających zachorowaniu można wymienić tendencje do infekcji albo kwestie anatomiczne. W trakcie konsultacji fizjoterapeuta może wyjaśnić problematyczne zagadnienia,
a także pomóc lepiej poznać własne ciało oraz zacząć
rehabilitacje uroginekologiczną. W rezultacie terapia może znacząco przyczynić się do poprawy stanu zdrowia oraz samopoczucia. Pozbycie się dyskomfortu oraz polepszenie nastroju pozytywnie wpłynie na jakość współżycia seksualnego.

Rehabilitant uroginekologiczny we Wrocławiu

Osobom, które poszukują pomocy w ramach dziedziny takiej jak fizjoterapia uroginekologiczna Wrocław ma wiele do zaoferowania. Prężnie działa tutaj nasze centrum, gdzie przyjmujemy pacjentów oraz pacjentki z szerokim spektrum dolegliwości. W zależności od schorzenia, z którym boryka się dany człowiek, możemy dobrać dla niego terapię ruchem albo manualną. Zaskakującą efektywnością mogą wykazać się również odpowiednie techniki oddechowe.

Sukcesywnie poszerzamy zakres świadczonych usług. Pozwala nam to redukować liczne problemy zdrowotne przy zastosowaniu nieinwazyjnych technik o wysokiej skuteczności. Do wizyty w naszym centrum zachęcamy również młodych rodziców, którzy chcą poszerzyć swoją wiedzę nt. prawidłowego noszenia swojego dziecka oraz kształtowania w nim prawidłowych wzorców ruchowych.