Kinesiotaping Wrocław – kompleksowe plastrowanie

Jeśli cierpisz na ból mięśni lub odczuwasz inne dolegliwości związane z kontuzjami czy zwyrodnieniami, kinesiotaping Wrocław to idealna metoda wspomagająca leczenie. Mianem kinesiotapingu (Kinesiology Taping) określa się popularną metodę terapii wykorzystaną przez fizjoterapeutów na całym świecie. Inna nazwa to plastrowanie dynamiczne, które dość dobrze opisuje, na czym ta technika polega. W CRYO Centrum Zdrowia i Urody przeprowadzamy sesje kinesiotapingu u pacjentów z różnego rodzaju dysfunkcjami w obrębie narządu ruchu. Jeżeli borykasz się z dolegliwościami takimi jak bóle mięśni, bóle po kontuzjach czy urazach, zapraszamy do wizyty. Miasto, w którym przyjmujemy chorych, to Wrocław. Zachęcamy do umówienia terminu spotkania z naszym fizjoterapeutą.

Taping Wrocław – co to za metoda?

Autorem metody Kinesiology Taping Wrocław jest japoński chiropraktyk dr Kenzo Kase. Opracowany przez niego taping Wrocław to oklejanie ciała pacjenta przy pomocy specjalnego elastycznego materiału. Plastry Kinesiotaping Wrocław poprawiają krążenie, łagodzą również dolegliwości wywołane przez uszkodzenia tkanek. Sprawdzają się u ludzi z bliznami oraz zaburzeniami pracy układu limfatycznego. Wśród licznych wskazań do kinesiotapingu można wymienić zwyrodnienia, obrzęki limfatyczne, wady kręgosłupa oraz klatki piersiowej. Kinesiotapingiem wspiera się leczenie skręceń stawu, naderwania mięśni czy porażenia nerwu twarzowego. Kolejne dolegliwości, które można przy jego pomocy zredukować bądź zmniejszyć, to wady ustawienia stóp, rozległe siniaki oraz zaburzenia połykania.

Okleić plastrami można praktycznie każdą część ciała. Tejpy Wrocław nie krępują ruchów ani nie usztywniają, dlatego pozwalają na pracę skóry wraz z przyklejoną na niej taśmą. Polecamy kinesiotaping Wrocław na szereg schorzeń natury ortopedycznej czy neurologicznej. Prócz tego często korzystają z niego sportowcy. Technika ułatwia uporanie się z bólami mięśniowymi, może też sprawdzić się jako procedura odmładzająca. Najczęściej nie stosuje się jej w charakterze samodzielnej metody, lecz jako wsparcie w terapii. Jako uzupełnienie konwencjonalnego leczenia (np. terapii manualnej) zdaje egzamin bez zarzutu.

Kinesiotaping – zalety

Jeśli chodzi o metodę taką jak taping Wrocław, posiada liczne atuty. Przede wszystkim to technika nieinwazyjna, dzięki czemu pacjenci lubią się nią posługiwać. Tejpy Wrocław, czyli taśmy fizjoterapeutyczne nie wywołują negatywnych odczuć, nie przeszkadzają noszącym je osobom w codziennych czynnościach. Mają rozciągliwość zbliżoną do ludzkiej skóry. Wystarczy je nakleić, a same rozpoczną swoją „pracę”. Wpływają korzystnie na gojenie się tkanek, łagodzą dolegliwości bólowe, zmniejszają też skurcze mięśni. Ponadto usprawniają krążenie krwi oraz limfy.

Nasi pacjenci chętnie stosują kinesiotaping Wrocław. To dobrze tolerowana metoda, która łączy w sobie standardową medycynę z naturalnymi technikami stymulacji procesów leczenia organizmu.

Plastrowanie dynamiczne we Wrocławiu

Jeśli udało nam się zainteresować Cię korzyściami, które niesie ze sobą taping Wrocław, zachęcamy do odwiedzin w naszym centrum. Dzięki technice plastrowania dynamicznego wspomagamy pracę mięśni, poprawiamy przepływ limfy oraz mikrokrążenie, a także minimalizujemy ból. Kinesiotaping Wrocław może odgrywać rolę drenażu limfatycznego albo uzupełniać drenaż manualny.

Miasto, w którym czekamy na pacjentów, to Wrocław. Rehabilitacja Wrocław znajduje się w znakomicie skomunikowanym punkcie, do którego dotrzesz bez najmniejszych trudności z dowolnego miejsca.